Plazma dla lekkich paneli

W wielu branżach, np. w przemyśle samochodowym czy meblowym lekkie konstrukcje są bardzo obiecujące jeśli chodzi o sprostanie wyzwaniom przyszłości. Np. lekkie panele mogą ograniczyć koszty surowcowe, podnieść efektywność zużycia energii w procesie produkcyjnym i obniżyć koszty logistyki.

W procesie produkcji lekkich paneli konieczne jest łączenie ze sobą dużej liczby warstw. Rdzeniem jest polipropylenowa listwa o strukturze plastra miodu wzmocniona włóknem szklanym, która obniża wagę całego panelu i nadaje mu sztywność. Listwa wykańczana jest wysokiej jakości farbą.

Obróbka plazmowa paneli o strukturze plastra miodu

Obróbka plazmowa paneli o strukturze plastra miodu

Niezawodna i tania produkcja

Szeroka obróbka wstępna dokonywana z wysoką prędkością jest absolutnie niezbędna dla wykonania niezawodnego połączenia elementów i pokrycia materiałów niepolarnych.

Integracja obróbki Openair® z linią produkcyjną umożliwia tanią produkcję paneli kompozytowych. (Obrabiarki?) Plasmatreat XRD1010 wyposażone w zestawy dysz obrotowych łączą aktywację o wysokiej wydajności z obróbką dokonywaną jednocześnie na dużej szerokości i z najwyższą możliwą prędkością. Obróbka metodą Openair® pozwala na wykorzystywanie surowców alternatywnych takich jak plastik po recyklingu czy kompozyty drewniano-plastikowe (WPC) bez obaw o jakość produktu.

 

 

obrabiarka plazmowa do dużych paneli

obrabiarka plazmowa do dużych paneli

Obrabiarka plazmowa do dużych paneli składa się z trzech zasadniczych elementów: generatorów (z lewej), zespołu obróbki wstępnej oraz platformy konserwacyjnej o regulowanej wysokości

Obrotowe zestawy dysz oferowane przez AMB mogą wykonywać obróbkę wstępną paneli wielowarstwowych o szerokości do 3 metrów z prędkością do 25 m/min.