Źródła plazmy w technologii Openair®: układy dostosowane do określonych wymagań

Dysze plazmowe kierowane w stronę obrabianego materiału są wykorzystywane do wytwarzania i rozprowadzania plazmy (generowana jest zimna plazma). Wytwarzana jest ona w dyszy przez wysokie napięcie występujące między stojanem a wirnikiem a następnie wydmuchiwana przez dyszę z użyciem gazu roboczego.

Opatentowane układy dysz opracowane przez Plasmatreat są niezwykle solidnymi, wysoce efektywnymi narzędziami do przemysłowej obróbki powierzchni. Jako generatory plazmy dostępne są zarówno pojedyncze dysze, jak i wirniki plazmowe.

Pojedyncze dysze charakteryzują się względnie niewielkim kątem ujścia dlatego lepiej służą w przypadku obróbki wąskich profili. Plazmowe układy obrotowe rozprzestrzeniające dzięki ruchowi obrotowemu efekt obróbki równomiernie na szerszą przestrzeń roboczą są lepsze w przypadku obróbki szerszych powierzchni.

Dysza pojedyncza PFW10 z prostym ujściemDysza PFW10 z szerokim otworemDysza obrotowa RD1004

 

 

 

 

 

 

Plazmowa dysza szczelinowa: Zależnie od prędkości i dystansu od obrabianego materiału osiągany jest różny stopień aktywacji powierzchni. W ten sposób można dokładnie osiągac i reprodukować wszystkie parametry obróbki.