Openair® Plasma i PlasmaPlus® – innowacyjne rozwiązania dla medycyny i biotechnologii

Sterylizacja metodą Openair® Plasma, możliwość stosowania nowych kombinacji materiałów do implantów powlekanie narzędzi, odzieży i wyposażenia – to wszystko otwiera nowe możliwości w branży medycznej i biotechnologicznej

Technologie Medyczne

Technologie medyczne – uproszczenie procesu produkcji dzięki suchej fizycznej obróbce plazmowej

Wymagania w zakresie procesów produkcyjnych w branży produkcji medycznej daleko wykraczają poza wymagania większości innych branż. Powierzchnie nie mają być po prostu czyste, ale nieskazitelne i jałowe!

 

 

Chemia/Biochemia

Chemia/biochemia – chemia plazmowa i nanotechnologia Openair® Plasma

Związki chemiczne wciąż są wytwarzane niemal wyłącznie metodą wsadową stosownie do odpowiednich formuł. Jednakże to tradycyjne podejście sprawia, że proces ten staje się wysoce złożony i trudny do zautomatyzowania w przypadku farmakologii, gdzie wymagane jest wytwarzanie ściśle określonych związków o wyjątkowych właściwościach.

 

 

Medycyna plazmowa

Medycyna plazmowa – czy można stosować plazmę do gojenia ran?

Termin „medycyna plazmowa” oznacza stosowanie plazmy bezpośrednio na ludzkie komórki. Zespół badawczy pod kier. Prof. Gary’ego Friedmana z Uniwersytetu Drexel w Filadelfii od 15 lat prowadzi pionierskie prace nad wykorzystaniem plazmy do leczenia skóry.

 

Dezynfekcja

Dezynfekcja – nowe metody dezynfekcji powierzchni z użyciem plazmy atmosferycznej

Metoda Openair® jest stosowana w połączeniu z aplikacją pulsacyjną stosowaniem odpowiednich gazów jest wyjątkowo efektywna w bezpiecznej dezynfekcji powierzchni.